19. Üniversiteler Halk Müziği ve Halk Dansları Yarışmaları Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Başladı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen 19. Üniversiteler Halk Müziği ve Halk Dansları yarışmaları Üniversitemiz ev sahipliğinde başladı. 

36 üniversiteden 900 öğrencinin katıldığı yarışmanın ilk gününde Tayfur Sökmen Kampüsü Kapalı Spor Salonunda stilize dal eleme yarışmaları gerçekleştirilirken stilize dal eleme yarışmalarına katılan tüm takımlar baraj puanı üzerinde puan alarak 19. Üniversiteler Halk Müziği ve Halk Dansları Yarışmaları finallerine katılmaya hak kazandı. Yarışmanın ikinci gününde (10 Mayıs) artistik dalda eleme yarışmaları düzenlenecek. Yarışmanın üçüncü günü ise (11 Mayıs) saat 10.00’da şehir merkezi Vali Göbeği’nden Anıt alana kadar yarışmacı üniversitelerin ve Üniversitemiz öğrencilerinin katılımıyla kortej yürüyüşü ve medeniyet halayı gerçekleştirilecek. Sonrasında Üniversitemiz amfi alanında saat 20.00'de Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı tarafından yapılacak olan konserin ardından saat 21.00'de DJ performansı sergilenecek.

Yarışmanın finalleri ise 12 Mayıs Perşembe ve 13 Mayıs Cuma günü Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi alanında yapılacak. Ayrıca solo ses yarışması da 12 Mayıs Perşembe günü stilize dans yarışmasıyla birlikte gerçekleştirilecek.