TS EN ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi/ HACCP Temel Eğitim TAMAMLANDI

Gıda Eğitimi

Fakültemiz 4. ve 5. sınıf öğrencileri ile 2023 yılı mezunu meslektaşlarımıza yönelik 18 Kasım 2023 Cumartesi (Saat 10:00-16:30) günü Gıda Laboratuvarları ve Gıda Denetçileri Derneği’nin (GLADER) düzenlediği çevirim içi “TS EN ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi/HACCP Temel Eğitimi” programı gerçekleştirildi. Eğitim; GLADER Gıda Bilimleri Enstitüsü Başkanı Vet. Hekim Tolga YAROĞLU tarafından verildi. Tam gün devam eden eğitimi GLADER’ in kurucu üyelerinden Dr. Vet. Hekim Can DEMİR de takip etti.  

Eğitimin değerlendirme bölümüne katılan Dekan Prof. Dr. Fikret KARACA, GLADER Yönetim Kurulu Üyelerine, eğitimin planlanması ve gerçekleştirilmesinde büyük emekleri olan Vet. Hekim Tolga YAROĞLU’ na ve katılımcılara teşekkürlerini iletti.  Ayrıca,  Dr. Vet. Hekim Can DEMİR’ e selam ve şükranlarını bildirerek kendisi ile ilgili anı ve düşünlerini katılımcılarla paylaştı.

Daha sonra söz alan Dr. Vet. Hekim Can DEMİR,  eğitimin çok başarılı geçtiğini, Hatay ın kendileri için özel öneme sahip olduğunu, önümüzdeki süreçte benzer eğitimlerin HMKÜ Veteriner Fakültesi’nde yüz yüze yapılması sözünü verdi ve tüm masrafları GLADER den karşılanmak üzere eğitime katılan bir kız ve bir erkek öğrencimizi 2024 yılı Nisan Ayında Diyarbakır Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi organizasyonda gerçekleştirilecek Uluslararası Katılımlı X. Gıda Hijyeni Kongresine davet ettiğini de belirtti. 


Veteriner Fakültesi Dekanlığı