Milletimizin Başı Sağolsun

Üniversitemizin kıymetli mensupları ve sevgili öğrenciler;

Güzel Hatay’ımız Dünya’nın ve Türkiye’nin sayılı afetleri arasına giren bir depremi yaşadı. Bu depremde yaşam alanlarımızı, sevdiklerimizi kaybettik. Yüzyılın felaketi yalnızca binaları değil şehrimize ve üniversitemize dair hatıralarımızı da derinden sarstı. Akademik ve idari personelimizden onlarcasını kaybettik, onlarcasından da haber alınamıyor. Hakeza öğrencilerimizden de içimizi yaralayan kayıplarımız bulunuyor.

Kampüsümüzde felaketin ilk gününden bu yana gönüllü olarak özveriyle çalışan akademik ve idari personelden arkadaşlarımızla deprem yaralarını sarmak ve üniversitemizin yönetim süreçlerini işler kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Devletimizin ilgili mercileriyle bundan sonraki süreçte eğitim ve öğretimin nasıl yapılacağına ilişkin planlamalarımızı sürdürüyoruz. Üniversitemizin en kısa sürede yeniden hayat dolması için gerekli tedbirleri alıyoruz. 

Şüphesiz yaşadıklarımızı hafızalardan silmenin bir yolu yok. Bu yüzden ortak sevinçlerimize, kederlerimize sarılarak şehrimizde ve üniversitemizde yaşam filizlerini yeniden yeşertmenin bir yolunu bulacağız. 

Başta tüm personelimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere şehrimize ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kayıplarımıza Allah’tan rahmet, kalanlarımıza başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Sizlerle en kısa sürede kampüsümüzde yeniden görüşmek için gerekirse tek başıma çalışacağımı bilmenizi isterim. Yürekten sevgi ve selamlarımla.

Rektör Prof. Dr. Veysel Eren