Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya'nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Ulusal Kurtuluş Savaşımızı eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandırmış olduğumuz 30 Ağustos Zaferinin 100. Yılını milli birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşku ile kutlamaktayız.

30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı; yüce Türk Milletinin azmi, kararlılığı, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır. 100 yıl önce kazanılan bu savaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin sağlam temeller üzerine kurulduğunu, Türk Milletinin bağımsızlığı, birliği, bütünlüğü ve bekası söz konusu olduğunda tek ses ve tek yürek olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti sağlam ve kararlı adımlarla tarihinden, köklerinden, gelenek ve göreneklerinden ödün vermeden aydınlık yarınlara yürümeye devam edecektir.

Bu vesileyle bizlere bu kutlu zaferi armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız ve milletimizin varlığı ve bağımsızlığı uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.