Yeni OLS Sistemi (EU|Academy)

Bilindiği üzere https://erasmusplusols.eu adresindeki Online Language Support (OLS) sistemi 1 Temmuz 2022 tarihinde erişime kapatılmıştır. 1 Temmuz 2022 tarihinden sonra OLS yerine EU|Academy kullanılmaya başlanmıştır. Öğrencilerimizin EU|Academy üzerinden OLS sınavlarını yapmaları gerekmektedir. Sınav tamamlandıktan sonra tamamlandığına dair bilgisayar üzerinden alınmış olan ekran görüntüsünün çekilip erasmus@mku.edu.tr adresine iletmesi gerekmektedir.

Önemli not: Mobil telefonlar aracılığyla alınan ekran görüntülerinde ad soyad görünmediği için tamamlanan sınavın hangi öğrenciye ait olduğu doğrulanamamaktadır. Bu sebeple sınavın bilgisayar üzerinden yapılması ve ekran görüntüsünün sağ üst köşede "ad soyad" ve alt kısımda "finished" ibaresi ile alınması ve gönderilmesi gerekmektedir. 

Avrupa Komisyonu aldığı son karar ile yükseköğretim hareketliliklerinde sadece ilk OLS sınavını zorunlu kılmıştır. Bu sebeple şu an hareketlilik yapmakta olan veya hareketliliği bitip ikinci OLS sınavını yapamayıp ödeme bekleyen öğrencileriniz ikinci sınavdan muaftır. İkinci sınav zorunluluğu, devam eden tüm projeler (2020-2021-2022) için kaldırılmıştır.

Yeni OLS sistemine (EU|Academy) erişmek için tıklayın.

OLS Sınavı Kullanım Kılavuzuna erişmek için tıklayın.