Üniversitemiz ile Uluslararası Göç Örgütü Arasında Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile Uluslararası Göç Örgütü arasında Hatay'da ikamet eden Suriyeli Mülteciler ve Türk vatandaşlarına yönelik sürdürülebilir bir geçim kaynağı oluşturmak ve aralarındaki işbirliğini artırmak için teknoloji ve inovasyona dayalı iş fikirlerini geliştirme ve uygulamalarına olanak sağlamak amacıyla protokol imzalandı.

Birleşmiş Milletlerin Göçle ilgili Ajansı olan Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile Hatay-InnovSTART: İnovasyon Odaklı Girişimcilik Hızlandırma Programı projesinin başlatılması için, Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya, IOM Hatay Saha Ofisi Müdürü İbrahim Timurtaş ve Kıdemli Proje Asistanı Pelin Türkalp’in katılımıyla protokol imzalandı.

 

Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi koordinasyonunda hazırlanan projenin amacına yönelik olarak proje konusuna uygun eğitim ve mentor desteğine dayalı yarışma formatında çevrimiçi bir iş geliştirme programı hazırlandı.

Program International Organization for Migration – IOM (Uluslararası Göç Örgütü) ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek. Program sonunda seçilecek iki takımın her biri 100 bin Türk Lirası girişim sermayesi olarak kullanılacak para ödülü kazanacak. Programa katılım başvuruları için çağrı en kısa zaman içerisinde duyurulacak.