Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı'ndan Üniversitemize Destek

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan küresel salgından ilimiz de son derece olumsuz etkilenmiştir. Üniversitemizin Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Covid-19 salgını nedeniyle "pandemi hastanesi" olarak hizmet vermekte olup tüm öğretim elemanlarımız, sağlık personelimiz ve diğer yardımcı personelimiz ile mesai kavramı gözetmeksizin, vatandaşlarımızın sağlığı için büyük bir  özveriyle mücadele etmektedir.

 

Bu süreç yaşanırken Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı, toplamda 655 bin lirayı bulan sağlık cihazlarını ve malzemelerini Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanemize hibe etmiştir. Sağlanan bu yeni imkânlar, mücadelenin başarısına önemli katkıda bulunacaktır. 

 

Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı’nın hastanemizin çalışmalarına verdiği bu destekten ve yaptığı katkılardan duyduğumuz memnuniyeti ifade eder, Vakıf Yönetim Kurulu’nun değerli başkan ve üyelerine,  ayrıca bireysel olarak desteklerini esirgemeyen tüm hayırseverlerimize şahsım ve üniversitem adına teşekkür ederim. 

 

 

 

Prof. Dr. Hasan KAYA

Rektör