Atatürk ve Sanat Panel, Sergi ve Workshop ile Anlatıldı

Üniversitemiz Fotoğraf Topluluğu tarafından Atatürk Konferans Salonunda Atatürk ve Sanat başlıklı panel, sergi ve workshop düzenlendi.
Programın açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Karakelle: ”Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün siyasi ve askeri dehasının yanı sıra kültürümüze ve sanata da oldukça kıymet verdiği aşikardır. Bu sebepten dolayı bugün burada sanata değer veren, sanatçıyı destekleyen, kültürel ve sanatsal faaliyetleri takip edip ön ayak olan bir lideri konuşacağız.“ dedi.
Açılış konuşmasının ardından panele geçildi. Panelin moderatörlüğünü Doç. Dr. Ayşegül Karakelle yaptı. Panelistlerden Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meliha Yılmaz, Atatürk’ün resim sanatı hakkındaki düşüncelerini paneli dinlemeye gelen katılımcılara anlattı.
Bir diğer panelist Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ​Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Elmas da “Cumhuriyetin İlk Yıllarında Türk Resminde Değişme ve Yenileşme” adlı sunumunu yaptı.
Panelde son sözü alan Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğr. Gör. Dr. Necmettin Yağcı ise “Atatürk ve Türk Heykel Sanatı” isimli sunumla paneli noktaladı.
Gerçekleştirilen panel sonrası dinleyiciler sergi ve workshop etkinliğine geçtiler.