Sağlık Bilimleri Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı Yemin Töreni Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Atatürk Konferans Salonunda 2023-2024 Akademik Yılı yemin töreni düzenlendi.
Yemin törenine Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erhan Yengil, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asena Çiğdem Doğramacı, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileler katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asena Çiğdem Doğramacı yaptı. Yaptığı konuşmada öğrencileri mezun etmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Doğramacı, mezun öğrencileri tebrik ederek meslek hayatlarında başarılar diledi. 
Konuşmasına törene katılanları selamlayarak başlayan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erhan Yengil: “Sizlerden beklentimiz meslek hayatınız boyunca mesleğinizle ilgili yenilikleri takip etmeniz ve sağlık hizmetlerinin sunumunda önemli görevler üstlenmenizdir. Hatay Mustafa Kemal Üniversite olarak sizlerin tüm insanlığı umut olmanız için çabalıyoruz. Üniversitemiz, aileniz ve tüm insanlık için umut olmanızı istiyoruz. ‘’ dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Nazlı Batan, mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştirdi.
Yapılan konuşmalar sonrası Acil Yardım ve Afet Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ve Hemşirelik Bölümü öğrencilerine mezuniyet belgeleri verildi. Belge takdimi sonrası mezun öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı.