Prof. Dr. Adem Kalınlı, Üniversitemizde, “Yükseköğretimde Veriye Dayalı Stratejik Yönetim ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine Genel Bakış” Konulu Sunum Gerçekleştirdi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kurumsal Büyük Veri Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Adem Kalınlı, Üniversitemizde, “Yükseköğretimde Veriye Dayalı Stratejik Yönetim ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesine Genel Bakış” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Rektörlük senato salonunda gerçekleştirilen programa Rektörümüz Prof. Dr. Veysel Eren, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ersin Can, Prof. Dr. Erhan Yengil, Prof. Dr. Mehmet Turan, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. İbrahim Halil Çerçi ile akademik ve idari personelimiz katıldı. 

Sunumun açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Eren, yaşanan deprem felaketi sonrası Üniversitemizin yaralarını hızlıca sararak normalleşme alanında uzman kişileri üniversiteye davet ederek önemli adımların atıldığını söyledi. Hayatımızın her alanında yoğun şekilde kullanılan teknolojinin belirli gereksinimleri de beraberinde getirdiği bu vesileyle alanında en yetkin isimlerden biri olan Prof. Dr. Adem Kalınlı’yı davet ettiklerini söyledi. 

Prof. Dr. Adem Kalınlı sunum öncesi yaptığı konuşmada Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinin 6 Şubat depremlerinin olumsuz etkilerine rağmen akademik çalışmalara devam ederek üniversiteler arasındaki sıralamalarda üst sıralara çıkmasının önemine değindi. 

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Adem Kalınlı sunumda, Üniversite Sıralama Sistemleri, Türkiye’deki Üniversitelerin Durumu, Yeni Yükseköğretim Sistemi ve Yükseköğretimde Stratejik Yönetim, Yükseköğretimde Veri Yönetimi ve Ar-Ge Yönetimi, Açık Arşiv ve Açık Bilim, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne Yönelik Değerlendirmeler, Yükseköğretim Kurumlarındaki Başarılı Uygulama Örnekleri gibi konu başlıklarında bilgilerini aktardı.

Gerçekleştirilen sunum sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Veysel Eren tarafından Prof. Dr. Adem Kalınlı’ya hediye takdimi yapıldı.