Rektörümüz Prof. Dr. Veysel Eren'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

100. yılını büyük bir coşku ve gururla kutladığımız Cumhuriyetimiz, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan, gurur verici atılımların ve başarıların sağlanması ve her türlü zorlu engelin aşılması mücadelesinde bizlere güç veren bir değerdir. Aziz milletimizin canını ve malını ortaya koyarak kazandığı Cumhuriyetimiz, hürriyetimizden ve egemenliğimizden asla vazgeçmeyeceğimizin tüm dünyaya ilanıdır. 
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi olarak vatan ve millet sevgisiyle dolu, nitelikli, ülkesinin gelişiminde ve yükselmesinde görev alacak bireyler yetiştirmek ve öğrencilerimiz ile akademik ve idari kadromuzla bir bütün olarak evrensel bilimin öngördüğü ilkeler doğrultusunda bilimde, teknolojide ve eğitimde Ülkemizin adını duyurmak için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.
Bu vesileyle şahsım ve Üniversitem adına başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Ulusal Kurtuluş Savaşında kanlarını ve canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle yad ediyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Prof. Dr. Veysel EREN
Rektör