2. Uluslararası Kültür Sanat ve İletişim Sempozyumu

Sempozyuma / Sergiye Çağrı
Değerli kültür bilimciler, sanatçılar ve iletişim bilimciler,

15-16-17 Aralık 2023 tarihlerinde Bayburt Üniversitesi ile Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ortaklığında çevrim içi ve ücretsiz olarak düzenleyeceğimiz 2. Uluslararası Kültür, Sanat ve İletişim Sempozyumunu (UKSANİL 2) duyurur, katılımlarınızı bekleriz. Sempozyum, Bayburt’un ve Hatay’ın kültürel birikimlerini sanat ve iletişim paydasında temsil edecek bilimsel ve sanatsal bir kolektif oluşturma hayalinin sonrasıdır.

2. Uluslararası Kültür, Sanat ve İletişim Sempozyumu, tüm sanatçıların, iletişim profesyonellerinin, sanat ve iletişim akademisyenleri ile öğrencilerinin ücretsiz katılımına açıktır. Sempozyumumuz, kültür, sanat ve iletişim disiplinleri ve alt disiplinlerinden çalışmaların sunulacağı disiplinler arası bir etkinlik tasarımı içerir. Sosyoloji, edebiyat, tarih, dil gibi ilişkili disiplinlerden de başvuru kabul edilir. Sempozyumumuza gönderilen tüm eserler, hakem değerlendirmesine tabidir ve hakem sürecini başarıyla tamamlayan eserler sunuşa kabul edilmektedir.

Sempozyum kapsamında çevrim içi ve ücretsiz olmak üzere 2. Uluslararası Kültür, Sanat ve İletişim Karma Sergisi için de eser başvurusu kabul edilecektir. Uluslararası katılımlı karma olarak planlanan sergiye, fotoğraf, grafik tasarım, hat, tezhip, dokuma/tekstil, seramik/çini, minyatür ve resim eserleriyle başvurulabilir. Uluslararası karma katılımı için detaylı bilgiler ‘Sergiye Katılım Şartnamesi’ başlığından okunabilir. Ayrıca, yine ücretsiz başvuru hakkı tanınmak üzere, organizasyonumuzun kişisel sergilere de açık olacağını, ancak kişisel sergilerin Bayburt Üniversitesinde yüz yüze katılım gerektireceğini not düşmek isteriz. Kişisel sergi başvuru şartları da ‘Sergiye Katılım Şartnamesi’ sekmesinde tanımlı haldedir. 

Uluslararası Kültür, Sanat ve İletişim Sempozyumu kapsamında özet kitapçığı (ISBN’li) ve tam metinler kitabı (ISBN’li) tasarlanarak web sitemizden yayımlanacaktır. Ayrıca Uluslararası Kültür, Sanat ve İletişim Sergisi için dijital karma sergi kataloğu (ISBN’li) ve gerek olması durumunda dijital kişisel sergi kataloğu (ISBN’li) tasarlanarak yine web sitemizden yayımlanacaktır. Talep doğrultusunda, sempozyum çalışmalarının makale olarak yayımı için Bayburt Üniversitesi Baçini Dergisi’nin Ocak 2024 sayısı ve Uluslararası İletişim ve Sanat Dergisi’nin Aralık 2023 sayısı planlanmıştır.

Sempozyum hakkında detaylı bilgilere erişmek, öneride bulunmak veya sekreteryadan bilgi edinmek için web sitemizi detaylı ziyaretlerinizi bekleriz.

Selam ve saygılarımızla…

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanları olarak;

Prof. Dr. Mahir KADAKAL – Bayburt Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Seval YAVUZ – Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı

 

Sempozyum ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için TIKLAYINIZ