Teknoparkhatay A.Ş. Genel Kurul Toplantısı Rektörlük Toplantı Salonunda Yapıldı

Teknoparkhatay A.Ş. Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Veysel Eren yaptı. Konuşmasına bölgemizi etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anarak başlayan Rektör Eren, depremin ilk anından itibaren hastane personelinin insanüstü bir çabayla bölgede kısıtlı olan sağlık hizmetlerinin aksamaması adına çalıştığını belirtti. Rektör Eren, kalıcı konutlar yapılana kadar kampüs içinde var olan Teknokent alanına öncelikle sağlık personeli olmak üzere üniversite personelinin barınma ihtiyacını karşılamak üzere konteyner kent yapılmasının planlandığını sözlerine ekledi.

Açılış konuşmasının ardından toplantıda Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi hisselerini temsilen Rektörümüz Prof. Dr. Veysel Eren, Prof. Dr. Ersin Can, Prof. Dr. Nizami Duran, Doç. Dr. Cengiz Karaca diğer ortaklardan İskenderun Organize Sanayi Bölgesini temsilen Erol Ayhan Tosyalı, Antakya Organize Sanayi Bölgesini temsilen Lütfullah Bakır, Antakya Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Serdar Şahutoğlu ve Kahraman Sarsılmaz Makine Parçaları End. A.Ş. temsilen Mustafa Kahraman yönetim kurulu üyeleri olarak oy birliği ile üç yıllığına seçildi.

Toplantı olağanüstü genel kurul toplantı başkanının seçilmesi ve tutanakları imzalama yetkisinin verilmesi, yönetim kurulu başkan ve başkan vekilinin istifasının görüşülmesi ve Yeni Yönetim Kurulu Başkan ve Yönetimin ibrası ile sona erdi.