Hakkında

Fakültemiz, büyüyen ülkemizde şehirlerin ihtiyacını karşılayacak yetkin, geleneksel mimarimizin özünü koruyarak modern, çağdaş ve özgün eserler ortaya koyan, evrensel değerlere saygılı, kendini geliştiren mimarlar yetiştirme misyonunu benimsemiştir.

 

Mimarlık ve kentsel planlama alanlarında ihtiyaç duyulan bilgiyi üretmek, hızla değişen dünyada geleceğin mekânlarını üreten, ulusal ve yerel değerleri evrensel boyuta taşıyabilecek, tarih, kültür ve çevre bilincine sahip, toplumsal çıkarları gözeten yaratıcı, girişimci meslek adamları yetiştirmek hedefiyle bilimsel araştırma, yayın ve uygulamalara imkân sağlayacak altyapıyı sunarak yetkin bir eğitim kadrosu ile hizmet vermektedir.

 

Mezunlarımız, kendi ofislerini açabilir, kamu ve özel sektörde projelendirme ve inşaat birimlerinde tasarım, kontrol ve uygulama aşamalarında etkin roller üstlenebilirler. Kamu kesiminde çalışmayı tercih edenler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve belediyelerde görev alabilirler.

ÖĞRENCİ ALAN BÖLÜMLERİMİZ

1. Mimarlık

2. Peyzaj Mimarlığı 

Video
TOPLAM AKADEMİK PERSONEL SAYISI
28
Mezun Öğrenci
TOPLAM MEZUN ÖĞRENCİ SAYISI
467
MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ
MİMARLIK FAKÜLTESİ
Tayfur Sökmen Kampüsü
0 (326) 221-1412
221 33 23
mimarlıkfak@mku.edu.tr
www.mku.edu.tr