Uluslararası Davetli 106. Yılında 106 Eser İle 18 Mart Çanakkale Zaferi Sanal Sergisi

Uluslararası Davetli 106. Yılında 106 Eser İle 18 Mart Çanakkale Zaferi Sanal Sergisi

Çanakkale Zaferimizin 106. yılında; Cumhuriyetimizin kurucusu, Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’nin ve istiklal mücadelesinin bütün kahramanlarını şükran ve minnetle yâd ediyoruz. Aziz şehitlerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır.

106 yıl önce Gazi Mustafa Kemal önderliğinde mücadele verilerek kara savaşlarında kesin zafer elde edilen Çanakkale destanın yıl dönümünde Türk ordusuna ithafen; Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi El Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezinin de yer aldığı, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Türk Sanatı ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi GSE Bölümü, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Anadolu Halk Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi, işbirliği ile 18-28 Mart 2021 tarihleri arasında “Uluslararası Davetli 106. Yılında 106 Eser İle 18 Mart Çanakkale Zaferi Sanal Sergisi” düzenlenmiştir. Sergi, ulusal ve uluslararası olmak üzere 106 akademisyen sanatçının katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında düzenlenen bu sergi, https://akademik.adu.edu.tr/aum/tsk/default.asp?idx=31313433  linkinden izlenebilecektir.