Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Ders Programı Duyurusu

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Ders Programı Duyurusu

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Ders Programı Duyurusu

Duyuru – 1 : 18 Şubat 2019 tarihinde eğitime başlayan Pedagojik Formasyon Eğitimi öğrencilerinin II. Dönem Ders kayıtları 16-20 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt süreci, Halk Bankasına 1070 TL harç ücreti öğrenci numarasına yatırıldıktan sonra otomasyon sistemi üzerinden ders seçimi yapılarak tamamlanacaktır.

Duyuru – 2 : Mart 2019 ile Ağustos 2019 dönemlerinde Pedagojik Formasyon kayıtlarını yaptırmış ve 1000 tl harç yatırmış öğrencilerin ders kayıtları danışmanlar tarafından otomasyon sistemine tanımlanmıştır. İlgili öğrencilerin ekstra harç yatırma ve ders kaydı yapmalarına gerek yoktur.

Duyuru – 3 : Pedagojik Formasyon Eğitimi I. dönem (Eylül 2019'da başlayan grup) ders programı için TIKLAYINIZ..

Duyuru – 4 : Pedagojik Formasyon Eğitimi II. Dönem (Şubat 2019'da başlayan grup) ders programı için TIKLAYINIZ

Duyuru – 5 : Pedagojik Formasyon Eğitimi programındaki dersler her iki dönem için de 23 Eylül 2019 tarihinde başlayacaktır.

Duyuru – 6 : EYLÜL 2019'da başlayan grupta I. Dönem verilecek teorik  derslerden muaf olmak isteyen öğrenciler  EN GEÇ 27 EYLÜL 2019 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda yer alan dilekçe ve  LisansTranskriptleriyle Pedagojik Formasyon Birim Birim Sekreterliğine (Serpil Hanım) muafiyet başvurusu yapabilirler.

Duyuru 7:  ŞUBAT 2019'da başlayan grupta II. Dönem verilecek “Öğretmenlik Uygulaması”  dersinden ve 2. dönemde alınacak diğer teorik  derslerden muaf olmak isteyen öğrenciler  EN GEÇ 27 EYLÜL 2019 tarihi mesai bitimine kadar Pedagojik Formasyon Birim Birim Sekreterliğine (Serpil Hanım) muafiyet başvurusu yapabilirler.

Öğretmenlik Uygulaması Muafiyet Şartları:

Özel öğretim kurumlarında, Kur'an Kurslarında veya MEB'e bağlı okullarda bir yıldan az olmamak kaydıyla öğretmenlik yaptığını SGK veya MEB’den stajyerliğin kaldırıldığına dair belgeler ile ibraz edenler, Öğretmenlik Uygulaması dersinden muaf tutulur. Ayrıca, pedagojik formasyon derslerinin alındığı dönemde MEB'e bağlı okullarda ücretli öğretmenlik, özel öğretim kurumlarında öğretmenlik veya Kur'an Kursu Öğreticiliği yapmakta olanlar, Öğretmenlik Uygulaması dersinden muaf tutulur.

NOT: Öğrencilerimizin öğretmenlik uygulaması dersinden muaf olması için SGK belgesinin yanında çalıştığı kurumdan da belge getirmeleri veya SGK belgesinde yer alan kurum kodunun bir eğitim kurumuna ait olduğunu belgelemesi gerekmektedir. Yalnızca SGK belgesi getirenlerin muafiyet başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Öğretmenlik Uygulaması  dersinden muaf olmak için gerekli belgeler:

1.      Muafiyet başvuru dilekçesi (dilekçe için tıklayınız.)

2.      SGK Hizmet Dökümü ( e-devletten alınabilir)

3.      Eğitim Kurumlarından Alınan Resmi Yazı (İlçe MEM’den, Müftülüklerden veya Özel Eğitim Kurumlarından)

4. Transkript (Teorik dersler için)

Tüm öğrencilerimize derslerinde başarılar dileriz...

 İlgili öğrencilere duyurulur.