EK YERLEŞTİRME

Yeni Kazanan Öğrenciler

Üniversitemizi tercih edip kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 

Üniversitemize kayıt işlemlerinizi iki farklı şekilde yapabilirsiniz.

 

1)   e–Kayıt:  (e-Devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden yapabilirsiniz)

             e-Kayıt : 23 Eylül 2019 - 25 Eylül 2019 

Şahsen kayıt ilgili fakültelerde 23 Eylül 2019 - 27 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır.

 

e-Kayıt İşlemleri:

e Kayıt yapabilmeniz için öncelikle PTT Şubelerinden e-Devlet Şifresi almanız gerekmektedir.

e-Devlet Şifresi ile giriş yaptıktan sonra Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzunu inceleyerek kayıt işlemlerinizi tamamlayınız. Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu

e-Devlet sisteminden kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerimizin 23 Eylül 2019 tarihinde eğitim öğretim başlayacağından üniversiteye gelirken öğrenci bilgi formunu yanlarında getirmeleri ve birim öğrenci işlerine teslim etmeleri gerekmektedir.

 

İkinci öğretim ücretlerini öğrenmek için Tıklayınız   (Son ödeme tarihi: 27.09.2019)

ÖNEMLİ UYARI: Yeni kazanan öğrencilerimiz 23-27 Eylül tarihleri arasında  ders kayıtlarını kendileri yapacaklardır. Ders kaydı yapmayan öğrenciler derse devam edemezler. Ders Kayıt Ekranı için Tıklayınız

Kullanıcı adı: Öğrenci numaranız, Öğrenmek İçin Tıklayınız... 

Şifreniz: TC Kimlik Numaranızın ilk beş hanesidir.

 

2) Şahsen Kayıt:  (e-Kayıt sistemine dahil olmayan programlar için):23 Eylül 2019 - 27 Eylül 2019

 

e-Kayıt sisteminde dahil olmayan programlar:

 • Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu
 • Hatay Sağlık Yüksekokulu

                Acil Yardım ve Afet Yönetimi

                Hemşirelik

 • Antakya Meslek Yüksekokulu

                 Özel Güvenlik ve Koruma

 • Hatay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

                   Anestezi

                   İlk ve Acil Yardım

                   Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

                   Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

                   Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

                   Yaşlı Bakım

 

UYARI : e-Kayıt sistemine dâhil olmayan programları kazanan öğrencilerimiz kayıt işlemlerini şahsen, belirlenen tarih aralıklarında kazandıkları Fakülte/ Yüksekokul/ Meslek Yüksekokullarında yapacaklardır.

Şahsen Kayıt İşlemleri için İstenen Belgeler:

1) ÖSYM Sonuç Belgesi

2) Kimlik Fotokopisi

3) Lise Diploması 

4) Öğrenci Bilgi Formu  (Öğrenci Bilgi Formu için Tıklayınız...)

5) Rapor (Aşağıdaki bölümleri kazanan öğrencilerimiz için açıklama)

 • Tıp Fakültesi’ne kaydolacak adayların Bu programa kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmi bir hastaneden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekir.
 • Diş Hekimliği Fakültesi kaydı için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmi bir hastaneden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekir.
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümüne kayıt için; üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmi bir hastaneden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekir.
 • Hatay Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik ve Acil Yardım ve Afet Yönetimi programına başvurabilmek için Bu programa kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmi bir hastaneden, eğitim Süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını Belgeleyen heyet raporu alınması gerekir. Bu programa kayıt olacak öğrenciler, uygulamalı derslerde Mesleğin gerektirdiği üniformayı giymek zorundadırlar.
 • Antakya Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma programına kayıt için tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.70 m’den, kız adayların 1.63 m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporunun ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair Kanun’un 10. Maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılan suçların birinden ceza alınmadığına dair belgenin kayıtlarda ibraz edilmek üzere alınması gerekir.
 • Hatay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Yaşlı Bakım programlarına kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmi bir hastaneden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekir.

 

NOT: Üniversitemize kayıt işlemlerini; e-kayıt yolu ile veyahut şahsen kayıt ile yapan tüm öğrencilerimizin Öğrenci bilgi Formunu doldurmalarını beklemekteyiz. Öğrenci Bilgi Formu için TIKLAYINIZ...

23 Eylül 2019 tarihinde eğitim öğretim başlayacağından, öğrencilerimiz üniversiteye gelirken öğrenci bilgi formunu yanlarında getirmeleri ve birim öğrenci işlerine teslim etmeleri gerekmektedir.

 

HARÇ YATIRACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güz döneminde ilk kez kayıt yaptıracak olan (yeni kazanan) ikinci öğretim öğrencilerimiz sadece öğrenci numarasını kullanarak, Türkiye'nin her yerindeki Halk Bankası şubelerinden, internet bankacılığı ve ATM'lerini kullanarak harçlarını yatırabilirler. EFT ve Havale yapmayınız.

 

NOT:

A. Belirtilen tarihler dışında ve eksik belgeyle kayıt yapılmaz.

B. Adaylar kayıtlarını şahsen (noterden onaylı vekâlet) yaptırmak zorundadır.

C. Eksik belge ile yapıldığı tespit edilen kayıt iptal edilir.

D. Kesin kayıt hakkı kazanan adayların yukarıda belirtilen belgeleri tamamlayıp kayıt süresi içerisinde kesin kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Aksi takdirde kayıt haklarını kaybetmiş sayılacaklardır.

 

 

 

 • İngilizce Muafiyet Sınavı Başvuru Formu için Tıklayınız...    UYARI: 2019 -2020 Eğitim ve Öğretim yılına yeni kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerine, İngilizce I /II Muafiyet Sınavı 26 Eylül 2019 Perşembe günü saat 12:00’ da Fen Edebiyat Fakültesi dersliklerinde yapılacaktır. İlgili sınava katılmak isteyen öğrenciler, 19.08.2019 – 23.09.2019 tarihleri arasında İngilizce Muafiyet Sınavı Başvuru Formunu doldurarak ydyo@mku.edu.tr adresine göndermeleri, Sınav günü, doldurup gönderdikleri belgenin bir örneğini Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarından alacakları öğrenci belgesiyle, resmi bir kimlik belgesi bulundurmaları zorunludur. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır. Belirtilen tarihten sonra gönderilen mailler kabul edilmeyecektir.
 • Mustafa Kemal Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği İçin Tıklayınız...