YÖK BURSU

Orman Programları, Su Ürünleri Programları, Yer Bilimleri Mühendisliği Programları, Ziraat Mühendisliği Programı, Fen Edebiyat Fakültesi Temel Bilimler Programlarını tercih edenlere 625 TL (12 Ay Boyunca) YÖK Destek Bursu İmkanı

 

Bu yıl ilk kez başlatılan uygulama kapsamında Ziraat Fakültesi bölümleri ile Mühendislik Fakültesinin yer bilimleri alanındaki bölümleri tek çatı altında toplandı. Ziraat Mühendisliğine ilk 27, Yer Bilimlerine ilk 9 sırada yerleşen öğrenciler ilk yıl YÖK Destek Bursu almaya hak kazanacaklardır. Birinci sınıfta ortak eğitim alacak öğrenciler, yıl sonunda tercih ve başarı durumları dikkate alınarak bölümlere yerleştirileceklerdir. Birinci yılın sonunda lisans diploması alacağı her bir programa, ilk üç sırada yerleşen öğrenci, “YÖK Destek Bursu” almaya hak kazanacak. 

 

Orman Fakültesi Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği, Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Mühendisliği, Fen Edebiyat Fakültesi Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik lisans programlarına ilk üç sırada yerleşen öğrencilere de YÖK Destek Bursu" verilecek.

 

Ayrıca, öğrenciler, YÖK ve üniversite kriterlerini sağlamak koşulu ile istedikleri herhangi bir bölümde yandal ve çift anadal da yapabilecekler.

 

Ayrıntılı bilgi ve koşullar için tıklayınız...