Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Eğitim Semineri Düzenledi

 

 

 

Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından Atatürk Konferans Salonunda Web Sayfası İçerik Yönetimi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği ve Yönetimi eğitim semineri düzenlendi.
Eğitim seminerine Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Yusuf Önlen ve Prof. Dr. Fatih Sakin ile üniversitemiz personeli katıldı.
Seminerde, fakülte ve birim web sorumlularının web sayfasındaki içerikleri nasıl düzenlenip yayınlayacakları, yabancı dil sayfasına İngilizce, Arapça, Rusça içerikleri nasıl ekleyecekleri konularında bilgiler verildi.
Seminerin ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi bölümünde ise İSO 27001 farkındalığı yaratmak adına önemli bilgiler aktarıldı. Bilgi Güvenliği kapsamında katılımcılara, bilginin önemi anlatılarak, bilginin nasıl korunacağı hakkında açıklamalarda bulunuldu. HMKÜ şifre güvenliği ve ISO 27001 kapsamında kurumun oluşturduğu politikalar, yapılan iş ve işlemler anlatıldı. 'Temiz Masa, Temiz Ekran' politikasına tüm personelin uyması, Cumhurbaşkanlığı 2019-12 saylı genelgesi kapsamında kurum yazışmalarının, kurum e-posta adreslerinden yapılması, büyük boyutlu içerikler için HMKÜ Bulut sistemi üzerinden paylaşım yapılması gerektiği belirtildi.