İsveç İstanbul Başkonsolosu ve Beraberindeki Heyet Üniversitemizi Ziyaret Etti

 

 

 İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter Ericson, beraberindeki heyet ile birlikte Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’yı rektörlük makamında ziyaret ederek Rektör Kaya’dan Üniversitemiz ve Hatay ile ilgili bilgiler aldı.

Ziyaret sonrası Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminer öncesi açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya İsveç’in inovasyon açısından dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu ve İsveç Başkonsolosluğu ile gerçekleştirilen bu programın, üniversitemiz öğrencilerinin İsveç’i tanıması ve gelecekte gerçekleştirilebilecek iş birlikleri açısından büyük önem arz ettiğini söyledi. İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter Ericson ise üniversitemizi ve Hatay’ı ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinin bölgedeki çalışmalarının çok değerli olduğunu belirtti.

Konuşmalar sonrası Başkonsolos Peter Ericson, üniversitemiz öğrencileri ve öğretim elemanlarının katılımıyla ‘’İsveç’in Başarı İnovasyonu’’ başlıklı bir seminer gerçekleştirdi. Seminer, katılımcıların İsveç hakkındaki sorularının cevaplanması ile sona erdi.

İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter Ericson’ın sunumlarının ardından, İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Ticari Koordinatörü Şevin Yalçın tarafından "İsveç’te Master Eğitimi" başlıklı sunum gerçekleştirildi. İsveç ve İsveç’te master eğitimi ilgili detaylı bilgilerin paylaşıldığı sunum katılımcılar tarafından büyük bir dikkatle takip edildi.