Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya'nın 12 Mayıs Hemşireler Günü Mesaji

Sorumluluklarını eksiksiz yerine getirmek için gece gündüz demeden fedakârca çalışan hemşirelerimiz, insan sevgisiyle dolu kalpleriyle kutsal ve onurlu bir mesleği icra etmektedir. Hemşirelik zor, özveri, sabır, şefkat ve insan sevgisi isteyen bir meslektir.
Her türlü şartlarda, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, sağlık sistemlerinin, olmazsa olmaz asli unsurları olan hemşireler, hasta ve hasta yakınlarının beklentilerinin karşılanması için etkili, verimli ve duyarlı bir sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla omuzlarındaki büyük ve kutsal sorumluluğun şuuru ile görevlerini eksiksiz yerine getirmenin gayreti içindedir. Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında tüm sağlık çalışanlarımızın olduğu gibi değerli hemşirelerimizin ne kadar önemli bir iş yaptıkları bir kez daha anlaşılmıştır.
Bu vesile ile hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyor, meslek hayatlarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.