Türkiye Ulusal Ajansı tarafından “Eurodesk Türkiye Temas Noktası” kuruluşu olarak akredite edildik

Üniversitemiz  Uluslararasi Ilişkiler Birimi tarafından , Erasmus+ Eurodesk Türkiye Ağı Eurodesk Türkiye Temas Noktası Teklif Çağrısı kapsamında sunulmuş olan başvurumuz kabul edilerek, T.C. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Uluslarararası İlişkiler Birimimiz“Eurodesk Türkiye Temas Noktası”  olarak akredite edildi.

Eurodesk; Gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa Fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa Bilgi Aktarım Ağıdır.

Eurodesk Türkiye Temas Noktaları, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı – Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajans) tarafından, gençlere ve gençlere hizmet edenlere Avrupa Fırsatları hakkında bilgi vermekle yetkilendirilmiş kuruluşlardır.

 Bu program ile herhangi bir gencin ihtiyaç duyduğu bilgiye tarafsız, güncel, anlaşılır,güvenilir ve ücretsiz bir şekilde ulaşabilmesi sağlanmaktadır.

Tüm AB ve diğer program ülkelerinde kurulmuş olan Eurodesk, Türkiye'de Türk Ulusal Ajansı tarafından 2008 yılında faaliyete geçirilmiştir.