Birinci Sınıf Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Oryantasyon Eğitimi

Mustafa Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı tarafında 2017-2018 eğitim öğretim yılında Fakülteye yeni kayıt yaptıran birinci sınıf öğrencileri için Atatürk konferans salonun da oryantasyon eğitimi düzenlendi.

Düzenlenen eğitimde konuşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Songül Kakilli Acaravcı, oryantasyon eğitiminin amacının, Üniversitemize ilk defa kayıt yaptıran öğrencilerin Mustafa Kemal Üniversitesine, fakülteye ve yeni çevrelerine uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin sağladığı olanaklar ve öğrenci sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmak olduğunu söyledi.

Ayrıca öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar karşısında her zaman danışmanlarına ve hocalarına başvurmalarını ve sorunlarına mutlaka çözüm bulunacağını ifade etti.

İktisat bölüm başkanı Prof. Dr. Ali Acaravcı, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölüm başkanı Prof. Dr. Muharrem Güneş, İşletme bölüm başkanı Prof. Dr. Mehmet Özbirecikli, fakülte öğretim üyelerini temsilen Doç. Dr. Şafak Kaypak ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cemil Serhat Akın da konuşmalarında öğrencilere önemli bilgiler verdiler.