Diş Hekimi Adayları Önlüklerini Giydi

75 Öğrenci Önlük Giyme Heyecanı Yaşadı

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılında fakülteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler için Atatürk Konferans Salonunda Beyaz Önlük Giydirme töreni düzenledi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran Fakültenin kurulduğu günden bugüne kadar kendini sürekli yenilediğini belirtti. Fakülte olarak çağdaş eğitim ve dünya standartlarındaki tedavi kalitesiyle, her biri kendi alanında yetkin, araştırmacı, gerek ulusal gerek uluslararası platformda vizyon sahibi, güçlü bir akademik kadroya ulaştıklarını söyledi.

Çok heyecanlı ve mutlu bir gün yaşadıklarını belirten Prof. Dr. Duran,  öğrencileri güncel sağlık konularını kavramış, mevcut sorunların üstesinden gelebilecek donanıma sahip, hekimlik eğitine önem veren, topluma kaliteli koruyucu ve tedavi edici hizmet verebilecek, gerekli bilgi, beceri, değerler ve davranışlar biçimlerinde yeterli hekimler olarak yetiştirmeyi gaye edindiklerini ifade etti

Son olarak öğrencilere seslenen Prof. Dr. Nizami Duran: “ Bugün burada yapılan törenle hekim olma yolunda Beyaz Önlüklerinizi giyerek ilk adımı atacaksınız. Beyaz önlük iyiliğin, fedakarlığın, dürüstlüğün, saflığın ve temizliğin sembolüdür. Ancak unutmayınız ki beyaz en kolay kirlenen renktir aynı zamanda. Meslek ahlakı açısından beyaz önlüğü temiz tutmak çok önemlidir. Bu nedenle giydiğiniz bu önlüğe hayatınız boyunca leke sürmemeye dikkat edeniz. Bugün sadece beyaz bir önlük giymiyorsunuz, aynı zamanda üzerinize büyük de bir sorumluluk alıyorsunuz. Diş hekimliği hekimliğin yanı sıra bilimdir, sanattır, estetik ve bir yaşama biçimidir.” dedi.

      

Yapılan konuşmaların ardından 75 genç diş hekim adayına önlükleri Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran, Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin ve öğretim üyeleri tarafından giydirildi.

Önlük giyme töreni sonrası geleneksel hale gelen pasta kesimi protokol tarafından gerçekleştirildi.