Çin-İngilizce AcademicFocus China English Academic Journals & Proceedings Database (CEJD) veritabanı - Coronavirus Taraması

Çin-İngilizce AcademicFocus China English Academic Journals & Proceedings Database (CEJD) veritabanı - Coronavirus Taraması

Erişim tarihleri: 10.02.2020 – 11.03.2020

Erişim Linki:  http://cstm.cnki.net/stmt

 

China Academic Journals Full-text Database (Çince Akademik Dergi veritabanı): 

http://new.oversea.cnki.net/kns/brief/result.aspx?dbPrefix=CJFQ 

 

 

Çin -  AcademicFocus China veritabanında arama  yaparken arama  kutusunda ‘fulltext’ seçeneği tercih edilirse ve ‘coronavirus’ birlikte yazılırsa  daha fazla sonuç elde edebilirsiniz.

Çin’de İngilizce dilinde yayımlanan 278 tam metin akademik e-dergi ve 2617 konferans bildiri e-kitaplarını içermektedir.

Askeri bilimler, Bilgi Bilim, Edebiyat Eğitim, Ekonomi , Felsefe, Hukuk, Temel Bilimler, Mimarlık, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Sağlık Bilimleri, Sanat, Siyaset Bilimi, Sosyal Bilimler ve Ziraat alanlarında e-dergiler SCI ve EI’nin indekslediği dergiler.

Konu, yazar, kurum, makale başlığı, makale özeti, anahtar sözcük veya tam metin içinde arama yapabilir, PDF formatında tam metin makaleleri indirebilirsiniz.

Çin’de Çince yayımlanan akademik dergi ve makalelerin İngilizce tercümesini orijinali ile birlikte içermektedir.

Çin’de yayımlanan Çince akademik makaleleri İngilizce abstract ile literatür değerlendirmesinde katkıda bulunan, tam metin erişimde makaleleri Çince olarak kullanıcılarına sunan veritabanıdır.