Üniversitemiz  2020-21 Eğitim Öğretim Yılı Uluslararası Öğrenci Tercih başvuruları 27 - 31 Temmuz arasında yapılacaktır.

HMKÜYÖS-2020 BAŞVURULARI

 

Sınav sonucu için tıklayınız

 

HMKÜYÖS-2020 KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

TERCİH BAŞVURULARI27-31 Temmuz 2020 

  1. Tercih başvuruları https://obs.mku.edu.tr/oibs/foa_app internet adresi üzerinden online olarak alınacaktır.
  2. Diğer üniversitelerin YÖS sonuçlarıda kabul edilecektir.
  3. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 6287 sayılı Kanunla değişik 45/f maddesi ve Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esaslar uyarınca yurtdışından öğrenci kabul kontenjanlarına başvurma imkanı bulunan, Türk Vatandaşlığı Kanunu uyarınca Doğumla Türk vatandaşı olup da İçişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlığından çıkma izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocuklarına verilen Tanınan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge (mavi kart) sahibi olduğunu belgeleyen adaylar ile 01/02/2013 tarihinden önce yurtdışında ortaöğretime devam ederek ortaöğretiminin (lise) tamamını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayan veya lise eğitimlerinin tamamını yurt dışındaki liselerde (KKTC liseleri hariç) gören T.C uyruğunda bulunanlar ve uyruğundan biri T.C olan çift uyruklu adaylara tanınan % 10’luk kontenjanın dolması nedeniyle öğretmenlik ile ilgili programlara tercih edemeyeceklerdir. Anılan bölümlere tercih ettiği sonradan anlaşılan adayların kayıtları yapılmış olsa bile silinecektir.
  4. Tercih sonuçlarının değerlendirmesi sonucunda kontenjan sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecek olup sonuçlar https://obs.mku.edu.tr/oibs/foa_app internet adresi üzerinden ilan edilecektir.
  5. Yerleşen adayların e-posta adreslerine başvuru sonuçları ve kabul mektupları gönderilecektir.

 

TERCİH SONUÇLARININ AÇIKLANMASI: 10 Ağustos 2020

ASİL OLARAK YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT TARİHLERİ: 17-18 AĞUSTOS 2020

YEDEK OLARAK YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT TARİHLERİ : 20-21 AĞUSTOS 2020

 

HMKÜYÖS-2020 SINAV SONUÇ BELGESİ DOĞRULAMA LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ.