FAKÜLTEMİZİ YENİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

FAKÜLTEMİZİ YENİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

Fakültemizi tercih edip kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 

Fakültemize kayıt işlemlerinizi iki farklı şekilde yapabilirsiniz.

1)   e–Kayıt (e-Devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden yapabilirsiniz)

e-Kayıt Tarihleri   : 16 Ağustos 2019 - 21 Ağustos 2019

Öğrenci Numaranızı Öğrenmek İçin Tıklayınız... 

2) Şahsen Kayıt  (e-Kayıt sistemine dahil olmayan programlar için)   : 19 Ağustos 2019 - 23 Ağustos 2019

 

e-Kayıt İşlemleri:

Kayıt işlemlerini e-Devlet sistemi üzerinden yapacak öğrencilerimizin www.turkiye.gov.tr adresinden e-Devlet Şifresi ile giriş yapmaları gerekmektedir.

e-Devlet Şifresi olmayan öğrencilerimizin PTT Şubelerinden e-Devlet Şifrelerini temin etmesi gerekmektedir.

e-Devlet Şifresi ile giriş yaptıktan sonra Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzunu inceleyerek kayıt işlemlerinizi tamamlayınız. Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu

e-Devlet sisteminden kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerimizin 23 Eylül 2019 tarihinde eğitim öğretim başlayacağından üniversiteye gelirken öğrenci bilgi formunu yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ UYARI:  16 Eylül - 20 Eylül 2019 Tarihleri arasında öğrenciler ders kayıtlarını kendileri yapacaklardır. Ders kaydı yapmayan öğrenciler derse devam edemezler. Ders Kayıt Ekranı için Tıklayınız

Kullanıcı adı: Öğrenci numaranız, Öğrenmek İçin Tıklayınız... 

Şifreniz: TC Kimlik Numaranızın ilk beş hanesidir.

Şahsen Kayıt İşlemleri ve İstenen Belgeler:

e-Devlet üzerinden kayıt yapmayan öğrencilermiz, Fakültemize gelerek 19 - 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında tamamlaması gerekmektedir.

1) ÖSYM Sonuç Belgesi

2) Kimlik Fotokopisi

3) Lise Diploması 

4) Öğrenci Bilgi Formu  (Öğrenci Bilgi Formu için Tıklayınız...)

 

Öğrenci Kayıt Bilgi Formu:

Fakültemize kayıt işlemini ister e-kayıt ile ister şahsen kayıt yolu yapacak tüm öğrencilerimizin Öğrenci Kayıt bilgi Formu doldurmalarını beklemekteyiz.

Öğrenci Kayıt Bilgi Formu adresi: https://obs.mku.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx

Kayıt yapan tüm öğrencilerimizin (e-kayıt ve şahsen kayıtların tamamı) online olarak doldurmuş oldukları Öğrenci Kayıt Bilgi Formunu çıktılarını Fakültemiz öğrenci işlerine en geç eğitim-öğretim başladıktan sonraki on beş gün içerisinde teslim etmeleri gerekmektedir.

 

NOT:

A. Belirtilen tarihler dışında ve eksik belgeyle kayıt yapılmaz.

B. Adaylar kayıtlarını şahsen (ya da noterden onaylı vekâlet) yaptırmak zorundadır.

C. Eksik belge ile yapıldığı tespit edilen kayıt iptal edilir.

D. Kesin kayıt hakkı kazanan adayların yukarıda belirtilen belgeleri tamamlayıp kayıt süresi içerisinde kesin kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Aksi takdirde kayıt haklarını kaybetmiş sayılacaklardır.

E. Kesin kayıt yaptıran öğrenciler 16-20 Eylül 2019 tarihleri arasında https://obs.mku.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx adresine girerek ders kaydınızı kendiniz yapmanız gerekmektedir.

Kullanıcı adı: öğrenci numaranız,

Şifreniz: TC Kimlik Numaranızın ilk beş hanesidir.

ÖNEMLİ NOTLAR

  • İngilizce Muafiyet Sınavı Başvuru Formu için Tıklayınız...    UYARI: 2019 -2020 Eğitim ve Öğretim yılına yeni kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerine, İngilizce I /II Muafiyet Sınavı 26 Eylül 2019 Perşembe günü saat 12:00’ da Fen Edebiyat Fakültesi dersliklerinde yapılacaktır. İlgili sınava katılmak isteyen öğrenciler, 19.08.2019 – 23.09.2019 tarihleri arasında İngilizce Muafiyet Sınavı Başvuru Formunu doldurarak ydyo@mku.edu.tradresine göndermeleri, Sınav günü, doldurup gönderdikleri belgenin bir örneğini Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarından alacakları öğrenci belgesiyle, resmi bir kimlik belgesi bulundurmaları zorunludur. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır. Belirtilen tarihten sonra gönderilen mailler kabul edilmeyecektir.
  • Mustafa Kemal Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği İçin Tıklayınız...